Субота
23.11.2024
12:19
weather.in.ua - погода в Україні - прогноз погоди в Україні на 3 та 5 днів
 

Категорії розділу
Служба Божа у Джублику [1]
Слубжба Божа, яку відправляють щодня у Джублику
Духвоне слово з Джублика [36]
Проповіді о. Атанасія Чийпеш та інших отців, які служать у Джублику.
Розважання на 40 днів Великого посту [42]
Розважання про муки Христові, які промовляють до нашої душі і торкаються її найсильніше і найвимовніше.
Вервиця у Джублику [7]
Вервиця, яку просила Богородиця молотися у Джублику
Хресна дорога з Джублика [2]
тексти (сценарії) Хресних доріг із Джублика
Інши молитви [6]
Молитви на інші потреби які моляться у Джублику
До початку залишилося
Пошук
Наше опитування
Чи потрібен цей сайт ?
Всього відповідей: 908
Друзі сайту Джублика

ЄВАНГЕЛІЄ
3D інтерактивна книга

ВІЧНА ВЕРВИЧКА
безперервна спільна молитва

Колядує Україна

Санаторій ШАЯН, ШАЯН МРЦ

Туристичний рафтинг
"По ТИСІ разом"

Волонтерська видавнича група

Християнський календар

Молитва - могутній засіб спасіння!

Ukrainian Catholic - Traditionalist

Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Джублик в Закарпатті

Каталог статей

Головна » Статті » Молитви у Джублику » Розважання на 40 днів Великого посту

ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ ДЕНЬ
Впродовж розважань звучить пісня у виконанні "Дітей Джублика"
"О розп'ята Любове свята"

Це чоловік
 
   Тепер роздумуй над наступними словами Святого Євангелія: «Вийшов знову Пилат і сказав їм: Ото ж випроваджую вам Його знову, щоб ви пізнали, що не знаходжу в Ньому ніякої вини. Вийшов тоді Ісус, несучи терновий вінець і багряну ризу. І сказав їм: Це чоловік» (Ів. 19, 5-6)
   Хоча святий апостол Павло каже, що погани не мають правдивої любові, та таки тут видно, що Пилат, хоча поганин, має її більше, ніж юдеї. А це видно з того, що він милосердиться над Ісусом. Його скатоване, закривавлене Тіло зрушило Пилатове серце до співчуття і милосердя.
   Він показав юдеям Ісуса такого побитого, скатованого, закривавленого, і каже їм: «Це чоловік!». Тим способом хоче пробудити юдеїв до милосердя над Ісусом. Він наче б говорив їм: «Ви палаєте такою злістю і ненавистю на цього невинного чоловіка, а тому гляньте на Нього, який Він побитий, скатований. Чи схожий Він тепер на чоловіка? Чи Він може вам щось пошкодити?
   Нема в ньому тепер ні краси, ні здоров'я. Як бачите самі, що не можна Йому нічого злого робити. Ви оскаржили Його, що Він робиться вашим царем. Але ж куди Йому до царства, коли Він такий згоджений, висміяний. Замість царської корони має на голові терновий вінець, замість скиптра тримає в руках тростину. Він зовсім не виглядає на царя. Хто ж хотів би мати царем такого нещасного чоловіка? Він на чоловіка не схожий а не те що на царя. Майте над ним милосердя та не домагайтеся Його смерті. Звільніть Його. Та чи те все допомогло? Де ж там. «Як побачили Його архієреї і слуги, закричали, кажучи: Розіпни Його, розіпни Його!» (Ів. 19,6). Отже, бачиш тепер ту закаменілість юдеїв. Бачиш, що не мають милосердного серця. То ж цього разу поганин Пилат мав чутливіше, благородніше серце, ніж юдеї, а вони ж славилися доброю вірою. Вони вірили в правдивого Бога, не так, як погани. Але нещасні. Над ними зависла страшна, та справедлива кара. «Бо суд без милосердя тому, хто не зробив милосердя» (Як. 2,13).
   Та хоча Ти, Ісусе, такий принижений, такий збезчещений, то я визнаю Тебе своїм Царем і Паном.
   Цей терновий вінець має для мене більшу ціну, ніж найкращі та найдорожчі вінці царів. Якими щасливими є ті, що мали у своєму житті нагоду поцілувати ті найдорожчі мощі, але якими щасливими є ті, що мають честь бути підданими царя, що є в терновому вінці. Пануй над нами, Царю Неба і Землі, нехай влада цієї погордженої тростини, того скіпетра, поширюється на всі серця. «Нехай святиться Ім'я Твоє, нехай прийде Царство Твоє».
   Господь Ісус Христос, коли терпів так багато зневаги й погорди, хотів збудити у наших гордих серцях замилування до них, якщо вони нас осягнуть. Святі втікали перед похвалами, шукали зневаг, і в них любувалися.
  
   Постановлення: Якщо мене стріне якась зневага, знесу її мовчки.
   Приклад: У одному монастирі в Римі жила монахиня, що походила з дуже високого роду і називалася Бонавентура. Помимо законного одягу, була дуже світською, любила сидіти із гостями в розмовниці, а свої обов'язки виконувала байдуже. Її сповідник, один священик, намовив її, щоб під його проводом провела восьмиденні реколекції. Після реколекцій змінилася до невпізнання. Стала зі всіх найревнішою і померла у святості.
   В години смерті промовив до неї Ісус Христос із Хреста, що його тримала в руках. Цей хрест знаходиться на одному із бічних престолів у церкві святого Лазаря у Кракові. Під тим хрестом є срібна табличка, на якій виписана ця подія.
Категорія: Розважання на 40 днів Великого посту | Додав: sanator (10.03.2010)
Переглядів: 1113 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1   [Матеріал]
Якщо мене стріне якась зневага, знесу її мовчки. sad

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]