Четвер
25.04.2024
07:42
weather.in.ua - погода в Україні - прогноз погоди в Україні на 3 та 5 днів
 

Категорії розділу
Служба Божа у Джублику [1]
Слубжба Божа, яку відправляють щодня у Джублику
Духвоне слово з Джублика [36]
Проповіді о. Атанасія Чийпеш та інших отців, які служать у Джублику.
Розважання на 40 днів Великого посту [42]
Розважання про муки Христові, які промовляють до нашої душі і торкаються її найсильніше і найвимовніше.
Вервиця у Джублику [7]
Вервиця, яку просила Богородиця молотися у Джублику
Хресна дорога з Джублика [2]
тексти (сценарії) Хресних доріг із Джублика
Інши молитви [6]
Молитви на інші потреби які моляться у Джублику
До початку залишилося
Пошук
Наше опитування
Чи вартує цей сайт Вашої допомоги
Всього відповідей: 150
Друзі сайту Джублика

ЄВАНГЕЛІЄ
3D інтерактивна книга

ВІЧНА ВЕРВИЧКА
безперервна спільна молитва

Колядує Україна

Санаторій ШАЯН, ШАЯН МРЦ

Туристичний рафтинг
"По ТИСІ разом"

Волонтерська видавнича група

Християнський календар

Молитва - могутній засіб спасіння!

Ukrainian Catholic - Traditionalist

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Джублик в Закарпатті

Каталог статей

Головна » Статті » Молитви у Джублику » Служба Божа у Джублику

СЛУЖБА БОЖА
СЛУЖБА БОЖА
Св. Івана Золотоустого

ВСТУПНІ  МОЛИТВИ ТА ПРОСКОМИДІЯ

Ієрей, маючи намір служити Божественну Літургію, найперше повинен бути примирений з усіма і не мати гніву ні на кого, і серце, скільки сили, берегти від лукавих думок, вже і від вечора бути здержаним і постити аж до священнодійства. А коли настане час, входить у храм і, з’єднавшись з дияконом, разом творять три поклони до сходу перед святими дверми.
Тоді говорить диякон:  Благослови, владико.
Свящ.: Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Амінь.
Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе добра і життя подателю, прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси благий, душі наші.
Святий Боже, святий Кріпкий, святий Безсмертний, помилуй нас. (Тричі).
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імені твого ради.
Господи, помилуй. (Тричі). Слава: і нині:
Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насушний дай нам сьогодні і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Священик: Бо Твоє є царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Тоді кажуть: Помилуй нас, Господи, помилуй нас, бо, ніякого одвіту не знаючи, оцю Тобі молитву, як Владиці, ми грішні приносимо: Помилуй нас.
Слава: Господи, помилуй нас, бо на тебе ми уповали, не прогнівайся дуже на нас, ані не пам’ятай беззаконь наших: але зглянься і нині, як милосердний, і вирятуй нас від ворогів наших. Бо Ти Бог наш, а ми люди твої, всі діла рук Твоїх, і ім’я твоє призиваємо.
І нині: Милосердя двері відкрий нам, благословенна Богородице, щоб, надіючись на тебе, ми не погибнули, але щоб вибавилися Тобою від бід, Ти бо – спасіння роду християнського.
Потім підходять до ікони Христової і цілують її, кажучи: Пречистому образові Твоєму поклоняємося, Благий, просячи відпущення гріхів наших, Христе Боже; бо Ти добровільно зволив тілом вийти на хрест, щоб вибавити тих, що їх Ти створив, від неволі ворожої. Тому вдячно співаємо Тобі: Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, що прийшов спасти світ.
Потім цілують ікону Богородиці, проказуючи тропар: Будучи джерелом милосердя, зроби нас гідними ласки, Богородице; зглянься на людей, що згрішили, покажи, як завжди, силу Твою; бо, уповаючи на Тебе, як колись Гавриїл, безтілесний архистратиг. 
І, схиливши голову, священик молиться: Господи, простягни руку Свою з висоти святої оселі Своєї і скріпи мене на оцю службу Твою, щоб я не осудно став перед страшним престолом Твоїм і виконав безкровне священнодіяння. Бо Твоя є сила на віки вічні. Амінь.
Тоді творять і до крилосів по одному поклонові і відходять у святилище, кажучи: Увійду в дім Твій і поклонюся храмові святому Твоєму в страсі перед Тобою. Господи, веди мене справедливістю Своєю; заради ворогів моїх вирівняй мою дорогу перед Тобою. Бо в їхніх устах немає правди; серце їх суєтне, горло їх – гріб відкритий, облесний їхній язик. Суди їх, Боже! Нехай відпадуть від власних замірів; за їхніх переступів силу відкинь їх, бо багато прикростей учинили Тобі, Господи. А всі, що на тебе надіються, нехай звеселяться повіки; і нехай радіють, і Ти оселишся між ними, і будуть Тобою хвалитися всі, що люблять ім’я Твоє. Бо Ти благословляєш праведника, Господи, ласкою, мов щитом, вкриваєш нас.
І, ввійшовши в святилище, творять три поклони перед святою трапезою і цілують святу Євангелію, святу трапезу і над престольний хрест. Тоді кожний бере в руки свій стихар і, тричі вклоняючись на схід, кожний каже про себе: Боже, милостивий будь мені грішному.
Тоді диякон приходить до ієрея, тримаючи в правій руці стихар з орачем і схиливши перед ним голову, каже:
Благослови, владико, стихар з орарем.
Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Тоді диякон відходить в одну сторону святилища й одягається в стихар, молячись так: Нехай радіє душа моя в Господі, бо Він одягнув мене в ризу спасіння й одежею веселості одів мене; немов на жениха, поклав на мене вінок і, як невісту, приоздобив мене красотою.
І, поцілувавши орар, накладає на ліве плече. А коли накладає нарукавники на руки, то на праву каже: Десниця Твоя, Господи, прославилася силою; права Твоя рука, Господи, знищила ворогів, і величністю Своєї слави Ти погубив супротивників.
А на ліву кажучи: Руки Твої сотворили мене й укріпили мене; врозуми мене, і я заповідей Твоїх навчуся.
Тоді відходить до проскомидійника і приготовляє священні речі: святий дискос кладе з лівого боку, а потир, тобто святу чашу, з правого, і все інше з ними.
А священик одягається так: бере в руку стихар і, поклонившись тричі до сходу, як вже сказано, благословляє його, кажучи:
Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
І вдягається, кажучи: Нехай радіє душа моя в Господі, бо Він одягнув мене в ризу спасіння й одежею веселості одів мене; немов на жениха, поклав ти на мене вінок і, як невісту, приоздобив мене красотою.
Тоді бере епітрахиль і, поблагословивши його, накладає на себе кажучи: Благословенний Бог, що зливає благодать Свою на священників Своїх, як миро на голові, що спливає на бороду, бороду Арона, що спливає на краї одежі його.
Тоді бере пояс, опоясується кажучи: Благословенний Бог, що перепоясує мене силою і вчиняє бездоганною мою дорогу, що скріпляє дороги мої немов у оленя, і на висотах ставить мене.
А коли накладає нарукавники на руки, то на праву руку каже: Десниця Твоя, Господи, прославилися силою; права Твоя рука, Господи, знищила ворогів, і величністю Своєї слави Ти погубив супротивників.
А на ліву кажучи: Руки Твої сотворили мене й укріпили мене; врозуми мене, і я заповідей Твоїх навчуся.
Також бере набедреник, якщо має, благословить його, цілує і мовить: Припояши меч Твій до бедра твого, сильний красотою Своєю і добротою Своєю; натягни лук і наступай, і пануй задля істини, лагідності і справедливості, а десниця твоя поведе тебе до перемоги завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Тоді бере фелон, благословить, цілує кажучи: Священики Твої, Господи, зодягнуться в правду, і преподобні Твої вельми радітимуть завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Тоді відходять до проскомидійника, вмивають руки і мовлять: Умию між невинними руки мої і обійду жертовник Твій, Господи, щоб почути мені голос хвали Твоєї і звістити всі діла Твої. Господи, я полюбив красу дому Твого і місце перебування слави Твоєї. Не погуби з грішниками душі моєї і життя мого з лукавими людьми, на руках яких беззаконня, а правиця яких повна підступу. Я ж бо у невинності моїй ходив, тож вибав мене, Господи, і помилуй мене. Нога моя стала на правій дорозі, в церквах благословитиму Тебе, Господи.
Тоді творять три поклони перед проскомидійником і кожний мовить:
Боже, милостивий будь мені грішному.
Викупив Ти нас від клятви законної чесною Своєю кров’ю, давши себе на хрест прибити і копієм проколоти; Ти безсмертя дав людям. Спасе наш, слава Тобі.
Диякон: Благослови, владико.
Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Диякон: Амінь.
Тоді священик бере лівою рукою проскуру, а правою святе копіє, робить ним тричі знак хреста поверх печаті проскури і каже: На спомин Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Тричі.
І зараз устромлює копіє в правий бік печаті, крає і мовить: Немов ягня на заколення, ведено Його.
А в лівій:  І як агнець непорочний перед тим, що стриже його, безголосий, так і Він не відкриває уст Своїх.
А в горішній бік печаті: У смиренні Його суд над Ним відбувся.
А в долішній бік: А про рід Його хто оповістить?
А диякон споглядає побожно на це таїнство і говорить при кожнім надрізуванні: Господеві помолімся, тримаючи в руці орар. Потім говорить: Візьми, владико.
Священик вкладає святе копіє скісно з правого боку проскури, виймає святий хліб і мовить так: Бо візьметься від землі життя Його.
І кладе його навзнак на святий дискос, при словах диякона: Жертвуй, владико.
Крає його хрестовидно і так говорить: Жертвується Агнець Божий, що бере гріх світу, за життя світу і спасіння.
І обертає іншою стороною, що має хрест. Диякон каже: Проколи, владико.
А священик, проколюючи його копієм в правий бік, каже: Один з воїнів списом бік Його проколов, і зараз витекла кров і вода. І той, хто бачив, засвідчив, і правдиве свідчення його.
А диякон, взявши вино і воду, говорить до священика: Благослови, владико, святе з’єднання.
І, прийнявши благословення над ними, вливає разом до святої чаші – вина і трохи води.
А священик бере в руку другу проскуру кажучи: На честь і пам'ять преблагословенної Владичиці нашої Богородиці і приснодіви Марії; Її молитвами прийми, Господи, жертву цю в пренебесний Свій жертовник.
І, взявши частицю, кладе її праворуч святого хліба, близько середини його кажучи: Стала цариця праворуч тебе, в ризи позолочені одягнена, прикрашена.
Тоді бере третю проскуру і каже: Чесних небесних Сил Безтілесних.
І бере першу частицю, кладе її з лівого боку святого хліба, починаючи перший ряд, і мовить: Чесного, славного пророка, предтечі і хрестителя Івана, і всіх святих Пророків.
І бере частицю і, як установлено, кладе її внизу першої. Святих, славних і всехвальних апостолів Петра і Павла, і всіх інших святих Апостолів.
І так кладе третю частицю внизу другої, закінчуючи перший ряд. Святих отців наших Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова і Івана Золотоустого, Атанасія і Кирила, що в Мирах, Кирила й Методія, учителів слов’янських, святого священномученика Йосафата і всіх святих Святителів.
І бере четверту частицю, кладе її побіч першої, зачинаючи другий ряд і каже: Святого апостола, Первомученика і архідиякона Стефана, святих великих Мучеників: Димитрія, Юрія, Теодора Тирона і всіх святих Мучеників і Мучениць
І, взявши п’яту  частицю, кладе її внизу першої, що започатковує другий ряд. Преподобних і богоносних отців наших: Антонія, Євтимія, Сави, Онуфрія і всіх преподобних отців і матерів.
І, взявши шосту частицю, кладе її внизу другої частиці, закінчуючи другий ряд. Святих і Чудотворців Безсрібників: Косми і Дам‘яна, Кира і Івана, Пантелеймона і Єрмолая, і всіх святих Безсрібників.
І, взявши сьому частицю, кладе її зверху, зачинаючи третій ряд, по чину і каже: Святих і праведних богоотців Йоакима й Анни.
І кладе благочинно восьму частицю унизу першої.
І ще каже: Святого (ім’я якого храм і якого день) і всіх Святих; їх молитвами посіти нас Боже.
І, взявши дев’яту частицю, кладе її в кінці третього ряду, на закінчення.
Тоді бере четверту проскуру і каже:
Пом‘яни, Владико чоловіколюбче, святішого Вселенського Архієрея нашого (ім’я), Папу Римського, і блаженішого Верховного Архієпископа нашого Кир (ім’я), і преосвященішого Митрополита нашого Кир (ім’я), і боголюбивого Єпископа нашого Кир (ім’я), і все єпископство православне, чесне пресвітерство, у Христі дияконство, і весь священичий чин (якщо в обителі: всечеснішого отця нашого Протоархимандрита (ім’я), Архімандрита (ім’я), Протоігумена (ім’я) й Ігумена (ім’я)), братів і спів служителів наших священиків і дияконів, і всіх братів наших, що їх Ти по великій милості Своїй призвав до спільноти Своєї, всеблагий Владико.
І бере частицю, кладе її внизу святого хліба. Тоді згадує поіменно тих, що їх повинен пом’янути, живих, і на кожне ім’я виймає частицю, мовлячи: Пом‘яни, Господи, (ім’я). Потім, узявши частиці, кладе їх внизу святого хліба.
Тоді бере п’яту проскуру і каже:
За блаженну пам'ять і відпущення гріхів блаженним фундаторам святого храму цього (якщо в обителі: святої обителі цієї ).
Тоді згадує архієрея, що його рукоположив, і інших померлих, яких хоче, поіменно. На кожне ім’я виймає частицю, мовлячи: Пом‘яни, Господи, душу померлого раба Свого (ім’я).
І на кінець каже так: І всіх в надії воскресіння, життя вічного і Своєї спільноти померлих отців і братів наших, чоловіколюбче Господи.
І виймає частицю кажучи: Пом‘яни, Господи, з великої щедрості Своєї і мою не достойність і прости мені всяку провину, добровільну і недобровільну.
І виймає частицю, та збирає частиці на дискосі, внизу святого хліба, щоб були забезпечені, і щоб ніщо не впало.
Тоді диякон бере кадильницю, вкладає до неї ладан і каже до священика: Благослови, владико, кадило. Господеві помолімся.
А священик говорить молитву кадила: Кадило Тобі приносимо, Христе Боже наш, як приємний запах духовний; Ти ж прийми його в пренебесний Свій жертовник і пошли нам благодать пресвятого Твого Духа.
Диякон: Господеві помолімся.
Священик, покадивши звізду, кладе її зверху святого хліба і каже: І прийшла зоря, і стала над тим місцем, де було Дитя.
Диякон: Господеві помолімся.
Священик, покадивши перший покрівець, покриває святий хліб з дискосом і каже: Господь царює, у велич Він зодягнувся; одягнувся Господь у силу й опоясався. Він бо утвердив вселену і вона не захитається. Відтоді готовий престол Твій, Ти ж бо – споконвічний. Піднеслись ріки, Господи, піднесли ріки голос свій. Здіймають ріки рокіт свій від шуму вод великих. Дивні хвилі морські, дивний на вишніх Господь. Свідоцтва Твої вельми вірні; домові Твоєму , Господи, належить святість на довгі літа.
Диякон: Господеві помолімся. Накрий, владико.
Священик, покадивши другий покрівець, покриває ним святу чашу і каже: Доброта Твоя, Христе, вкрила небеса і хвали Твоєї повна земля.
Диякон: Господеві помолімся. Накрий, владико.
Священик, кадить покров, тобто воздух, і, накриваючи обоє, мовить: Покрий нас покровом крил Своїх, прожени від нас усякого ворога і супостата. Утихомир наше життя, Господи, помилуй нас і світ Свій, і спаси душі наші, як благий і чоловіколюбець.
Тоді священик, взявши кадильницю, кадить приготовані дари і каже: Благословенний Бог наш, що так ізволив.
Диякон: Завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
І обидва побожно вклоняються.
Диякон: За приготовані чесні дари Господеві помолімося.
Ієрей віддає кадильницю і говорить молитву принесення:
Боже, Боже наш, Ти, що послав небесний Хліб, Поживу для всього світу, Господа нашого і Бога Ісуса Христа, Спаса і визволителя і доброчинця, що благословляє і освячує нас, сам благослови принесення оце і прийми його в пренебесний Свій жертовник. Пом‘яни, як благий і чоловіколюбець, тих, що принесли, і тих, за кого принесено; і нас неосудними збережи в священнодіянні божественних Своїх Таїн, бо святе і прославлене, пре чесне й величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Після цього творить відпуст, мовлячи: Слава Тобі, Христе Боже наш, надіє наша, слава Тобі.
Диякон: Слава: і нині. Господи, помилуй. (Тричі) Благослови.
Священик каже відпуст коли неділя: Христос, що воскрес із мертвих:
Якщо ні: Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої Своєї Матері, святого отця нашого Івана Золотоустого, архієпископа Константинограда, і всіх Святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.
Диякон: Амінь.
Після відпусту диякон кадить святе предложення. Тоді відходить і кадить святу трапезу навкруги, хрестообразно, мовлячи:
   У гробі плоттю, а в аді з душею як Бог, в раю ж із розбійником, і на престолі був єси, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, неописаний.
Також Псалом 50 (51).
І, покадивши святилище, навісні ікони, крилоси і людей, входить знову у святий вівтар і, знову покадивши святу трапезу і ієрея, кладе кадильницю на своє місце, а сам приходить до ієрея. І, ставши разом перед святою трапезою, тричі поклоняються, молячись і кажучи:
   Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе добра і життя подателю, прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.
Слава на висотах Богу, і на землі мир, в людях благовоління. Двічі.
Господи, губи мої відкриєш, і уста мої сповістять хвалу Твою.
Тоді цілують, священик – святу Євангелію, а диякон – святу трапезу. І по цім диякон, схиливши свою голову перед священиком і тримаючи орар трьома пальцями правої руки, промовляє: Прийшов час, щоб служити Господеві, владико, благослови.
Свящ.: Благословенний Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Диякон: Помолися за мене, владико.
Свящ.: Нехай Господь направить стопи твої.
Диякон: Пом‘яни мене, владико святий.
Свящ.: Нехай пом’яне тебе Господь Бог у Царстві Своєму завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Диякон: Амінь.
І, поклонившись, виходить північними дверми. [Царських дверей до входу не відчиняють.] І, ставши на звичайному місці, напроти святих дверей, вклоняється з побожністю тричі, тихо молячись:
Господи, губи мої відкриєш, і уста мої сповістять хвалу Твою.
Треба знати: Якщо ієрей служить без диякона, то нехай не говорить дияконських слів на Проскомидії, і на літургії перед Євангелієм, і на відповідь його: Благослови, владико, і Проколи, владико, і Прийшов час, тільки єктенії і те, що належить до чину.
Коли ж разом служить більше священників, чин Проскомидії творить один ієрей, а інші служителі нехай осібно нічого з Проскомидії не проказують.
Якщо є архієрейське служіння, ієрей починає Проскомидію, як звичайно; кладе частиці Богородиці і Святих, а потім покриває святий дискос і святу чашу воздухом, нічого не мовлячи. А коли співають Херувимську пісню, сам архієрей, перед великим входом, закінчує Проскомидію.
Священик відправивши Проскомидію приходить до Св. Престолу, кланяється і тихо молиться:
Благословенний Бог наш завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.
Царю небесний…
Слава на висотах Богові і на землі мир в людях благовоління.  (2р.)
Господи, губи мої відкрий і уста мої сповістять хвалу Твою.

Потім голосно:
Свящ.: Благословенне царство Отця, і Сина і Святого Духа нині і повсякчас, і на віки вічні.
Хор: Амінь.
Свящ.: В мирі Господеві помолімся.
Хор після кожного прохання співає: Господи помилуй.
За  мир з висот і спасіння душ наших Господеві помолімся.
За мир всього світу, добрий стан Святих, Божих Церков Господеві помолімся.
За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю і страхом Божим входять до нього Господеві помолімся.
За Святішого, Вселенського Архієрея нашого (ім‘я) Папу Римського Господеві помолімся.
За блаженішого верховного Архієпископа нашого Кир (ім‘я), преосвященішого Митрополита нашого Кир (ім‘я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім‘я), чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за весь причет і людей Господеві помолімся.
За Богом бережений народ наш, правління і все військо Господеві помолімся.
За місто це (або: село, святу обитель цю), за кожне місто, село, країну і тих, що з вірою живуть у них Господеві помолімся.
За добре поліття, врожай плодів земних і часи мирні Господеві помолімся.
За тих, що плавають, подорожують, за недужих, страждаючих, полонених і за спасіння їх Господеві помолімся.
Щоб визволитися нам від усякої скорботи, гніву і нужди Господеві помолімся.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Своєю благодаттю.
Пресвяту, пречисту, Преблагословенну, славну Владичицю нашу, Богородицю і Присно Діву Марію з усіма Святими пом‘янувши самі себе, один одного і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Хор: Тобі, Господи.

Священик тихо молиться: Господи Боже наш, Твоя влада несказанна і слава неосяжна, Твоя милість безмірна і чоловіколюб‘я невимовне. Сам, Владико, з добросердечності Своєї, споглянь на нас і на цей святий храм, і вчини з нами і тими, що моляться з нами, багаті милості Свої і щедроти Свої.

Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння Отцю, і Сину, і Святому Духові нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.

1 Антифон
Недільний
Воскликніть Господеві вся землі! Співайте імені Його, віддайте славу хвалі Його.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Скажіть Богові: «Які страшні діла Твої! Задля великої слави Твоєї підлещуються Тобі вороги Твої».
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Вся земля нехай поклониться Тобі і співає Тобі, нехай же співає імені Твоєму, Всевишній.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки вісні. Амінь.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.

Щоденний
Добре воно прославляти господа і співати імені Твоєму, Всевишній.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Звіщати вранці милість Твою і ночами твою вірність.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Бо правий Господь Бог наш і немає неправди в Нім.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Слава і нині.
Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас.
Якщо Літургія скорочена, то після «Слава і нині» співаємо «Єдинородний Сину».

Мала Єктенія
Ще і ще в мирі Господеві помолімся.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Своєю благодаттю.
Пресвяту, пречисту, Преблагословенну, славну Владичицю нашу, Богородицю і Присно Діву Марію з усіма Святими пом‘янувши самі себе, один одного і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Хор: Тобі, Господи.

Священик тихо молиться: Господи Боже наш, спаси людей Своїх і благослови спадкоємство Своє, повноту Церкви Своєї охорони, освяти тих, хто любить красу дому Твого. Ти їх прослав божественною Своєю силою і не залишай нас, що на Тебе надіємось.

Бо Твоя є влада і Твоє є Царство, і сила, і слава Отця і Сина, і Святого Духа нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.

2 Антифон
Недільний
Боже, змилуйся над нами і благослови нас, світлом лиця Свого осяй нас і помилуй нас.
Спаси нас, Сину Божий, що воскрес із мертвих співаємо Тобі: Алилуя.
Щоб ми пізнали на землі дорогу Твою і між усіма народами спасіння Твоє.
Спаси нас…
Нехай прославляють Тебе народи, Боже, нехай прославляють Тебе всі люди.
Спаси нас…
Слава і нині: Єдинородний Сину.

Щоденний
Господь царює у велич він зодягнувся. Одягнувся Господь у силу і опоясався.
Молитвами Святих Твоїх, Спасе, спаси нас.
Бо Він утвердив Вселену і вона не захитається.
Молитвами…
Твої свідоцтва вельми вірні, домові Твоєму, Господи, належить святість на довгі літа.
Молитвами…
Слава і нині.
Єдинородний Сину і Слове Божий, безсмертний Ти і зволив Ти спасіння нашого ради воплотитися від Святої Богородиці і Присно Діви Марії, незмінно ставши чоловіком. І розп‘ятий був Ти, Христе Боже. Смертю смерть подолав. Ти один з Святої Тройці, рівнославимий з Отцем і Святим Духом, спаси нас.

Мала Єктенія
Ще і ще в мирі Господеві помолімся.
Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Своєю благодаттю.
Пресвяту, пречисту, Преблагословенну, славну Владичицю нашу, Богородицю і Присно Діву Марію з усіма Святими пом‘янувши самі себе, один одного і все життя наше Христу Богові віддаймо.
Хор: Тобі, Господи.

Священик тихо молиться: Ти, що дарував нам ці спільні й суголосні молитви, Ти, що обіцяв вволити прохання двох або трьох, що згодяться в ім‘я Твоє, сам і нині прохання слуг Своїх на пожиток сповни, подаючи нам і в теперішньому віці пізнання Твоєї істини, а в майбутньому – даруй життя вічне.

Бо Ти благий і чоловіколюбний Бог єси і Тобі славу возсилаємо Отцю і Сину, і Святому Духові нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.

3 Антифон
Прийдіте радісно заспіваймо Господеві, воскликнім Богу, Спасителеві нашому.
У неділю: Спаси нас, Сину Божий, що воскрес із мертвих співаємо Тобі: Алилуя.
На будні: Спаси нас, Сину Божий, у Святих дивний Ти, співаємо Тобі: Алилуя.
Прийдімо з похвалами перед обличчя Його і Псалмами воскликнім Йому.
Спаси нас…
Бо Бог великий Господь і Цар великий по всій землі.
Спаси нас…

Священик молиться тихо: Владико, Господи Боже наш, Ти установив на небі чини і воїнства ангелів і архангелів на служіння Твоєї слави, тож вчини із входом нашим, щоб був входом святих ангелів, які спів служать нами і разом з нами славословлять Твою доброту. Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.
Потім робить три поклони перед Св. Престолом і робить малий вхід зі Св. Євангелієм, стає перед Царськими воротами і, благословляючи в сторону престолу, каже:
Благословенний вхід святих Твоїх завжди, нині, повсякчас і навіки вічні. Амінь.

Виголос: Премудрість, прості!
Хор: Прийдіте поклонімося і припадім до Христа.
Спаси нас, Сину Божий…

Далі хор співає ті тропарі, які припадають на даний день. А Священик тихо молиться:
Боже Святий, що в святих перебуваєш, Тебе трисвятим голосом Серафими оспівують і Херувими славословлять, і всі небесні сили Тобі покланяються. Ти з небуття до буття привів усе, сотворив людину на Свій образ і Свою подобу, і всякими дарами її прикрасив. Ти даєш тому, хто просить, премудрість і розум, і не погорджуєш грішником, а встановлюєш покаяння на спасіння. Ти сподобив нас, смиренних і недостойних слуг Своїх, і в оцю хвилину стати перед славою святого Твого жертовника і належне Тобі поклоніння і славослов‘я приносити. Сам, Владико, прийми і з уст нас грішних трисвяту пісню і відвідай нас милістю Своєю. Прости нам усяке прогрішення добровільне і недобровільне, освяти наші душі й тіла і дай нам побожно служити Тобі всі дні життя нашого молитвами Святої Богородиці і всіх Святих, що від віку Тобі угодні були.

Виголос: Бо ти Святий єси, Боже наш, і тобі славу возсилаємо: Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки вічні.
Хор: Амінь.
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас.    (3р.)
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Святий Безсмертний, помилуй нас.
Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас.

Священик молиться: Благословенний, хто йде в ім‘я Господнє. Благословенний Ти на престолі слави царства Твого, що сидиш на Херувимах, завжди, нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь

По закінченні трисвятого, повертаючись обличчям до вірних, священик виголошує, благословляючи їх:
Будь уважні. Мир всім. Премудрість, будьмо уважні.
Хор співає Прокімен. Потім священик:
Свящ.: Премудрість!

Читець читає надпис Апостола:
Діянь Святих Апостолів читання; Соборного послання Якова читання; Соборне послання Петрового читання; Соборного послання Іванового читання. Або: До Римлян; до Коринтян; до Євреїв; до Галатів послання святого Апостола Павла читання.

Свящ.: Будьмо уважні!
Після закінчення Апостола священик говорить: Мир тобі. Премудрість, будьмо уважні.
Хор: Алилуя!
Під час співу священик тихо молиться:

Засвіти в серцях наших, чоловіколюбче Владико, нетлінне світло Свого богопізнання і відкрий духовні очі наші, щоб ми розуміли Твої Євангельські проповідування. Вклади в нас і страх блаженних Твоїх заповідей, щоб ми, перемігши всі тілесні похоті, провадили духовне життя, думаючи і діючи все, що угодне Тобі. Бо Ти є просвічення душ і тіл наших, Христе Боже, і Тобі славу віддаємо з безначальним Твоїм Отцем, Пресвятим, Благим і животворним Твоїм Духом нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.

Свящ.: Премудрість, прості, вислухаймо Святого Євангелія. Мир всім!
Хор: І духові твоєму.
Свящ.: Від (ім‘я) святого Євангелія читання.
Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.
Свящ.: Будьмо уважні!
Після закінчення читання Євангелія хор знову співає: Слава Тобі, Господи, слава Тобі!
Свящ.: Промовмо всі з усієї душі, з усієї мислі нашої промовмо.
Хор: Господи помилуй.
Свящ.: Господи, Вседержителю, Боже отців наших, молимось Тобі: вислухай і помилуй.
Хор: Господи помилуй.
Свящ.: Помилуй нас, Боже, з великої милості Своєї, молимось Тобі: вислухай і помилуй.
Хор.: Господи помилуй.  (3р.)
Свящ.: Ще молимось за Святішого вселенського Архиєрея нашого (ім‘я) Папу Римського, блаженішого, верховного Архієпископа нашого Кир (ім‘я), преосвященішого Митрополита Кир (ім‘я), боголюбивого єпископа нашого Кир (ім‘я) (У монастирі: Всечеснішого отця нашого (титул та ім‘я)), за тих, що служать і послужили у святому храмі цьому (Святій обителі цій), за отців наших духовних і всіх у Христі братів і сестер наших.
Хор: Господи помилуй.    (3р.)
Свящ.: Ще молимось за Богом бережений народ наш, правління і все військо.
Хор: Господи помилуй.   (3р.)
Тут можна додавати окремі прошення, за кого правиться Літургія.
 Свящ.: Ще молимось за тут присутніх людей, що очікують від Тебе великої і багатої милості, зи тих, що творять нам милостиню і за всіх християн.
Хор: Господи помилуй.  (3р.)
Свящ.: Бо милостивий і чоловіколюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо: Отцю і Сину, і Святому Духові нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.
Свящ.: Тільки вірні, ще і ще в мирі Господеві помолімся.
Хор: Господи помилуй.

Перша молитва вірних:
Дякуємо Тобі, Господи Боже сил, що сподобив нас і нині стати перед святим Твоїм жертовником і припасти до щедрот Твоїх за наші гріхи і людські невідання. Прийми, Боже, моління наше, вчини нас достойними бути, щоб приносити Тобі моління, мольби і жертви безкровні за всіх людей Твоїх; і нас, яких Ти поставив на цю службу, учини здатними, силою Духа Святого Твого, неосудно і непорочно, в чистому свідченні сумління нашого призивати Тебе в кожному часі і на всякому місці, щоб, вислухавши нас, Ти був милостивий нам у щедрості Своєї ласки.
Друга молитва вірних:
Знову і багато разів припадаємо до Тебе і Тобі молимось, благий і чоловіколюбче, щоб Ти, зглянувшись на моління наше, очистив наші душі і тіла від усякої скверні тіла і духа, і дав нам неповинно і неосудно стояти перед святим Твоїм жертовником. Даруй же, Боже, і тим, що моляться з нами, успіх в житті й вірі, і в духовному розумінні; дай їм, що завжди зі страхом і любов‘ю служать Тобі, неповинно і неосудно причаститися Святих Твоїх Тайн і небесного Твого царства сподобитися.

Свящ.: Премудрість! Щоб під владою Твоєю завжди бережені ми Тобі славу розсилали: Отцю і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.
Хор: Ми Херувимів тайно являючи і животворній Тройці трисвяту пісню співаючи, всяку нині житейську відкладім печаль.

Священик тихо молиться:
Ніхто не достойний із зв‘язаних тілесними по хотями і пристрастями приходити, або приближатися, або служити Тобі, Царю слави, бо служити Тобі – велике і страшне і самим небесним силам. Та одначе, ради несказанного і безмірного Твого чоловіколюб‘я, безперемінно і незмінно Ти став чоловіком і був нашим Архієреєм, і богослужбової цієї і безкровної жертви священнодійство передав Ти нам, як Владика всіх. Ти бо єдиний, Господи Боже наш, володієш небесними і земними, Тебе на престолі херувимському носять, Ти – Серафимів Господь і Цар Ізраїлів, Ти єдиний Святий і в святих спочиваєш. Тебе, отже, молю єдиного, благого і благо уважного: споглянь на мене, грішного і непотрібного слугу Свого й очисти мою душу і серце від сумління лукавого, і вчини мене здатним силою Святого Свого Духа, одягненого благодаттю священства, стати перед цією Твоєю святою трапезою і священнодіяти святе і пречисте Твоє тіло і чесну кров. Бо до Тебе приходжу, схиливши мою шию, і молюся Тобі, щоб Ти не відвернув лиця Свого від мене, ані не виключив мене з-поміж слуг Своїх, але сподоби мене, щоб я – грішний і недостойний слуга Твій, приніс Тобі ці дари. Ти бо єси той, Хто приносить і Кого приносять, Хто приймає і Кого роздають, Христе Боже наш, і Тобі славу віддаємо з безначальним Твоїм Отцем, Пресвятим, благим і животворним Твоїм Духом нині, повсякчас і на віки вічні. Амінь.
Ми Херувимів тайно являючи і животворній Тройці трисвяту пісню співаючи, всяку нині житейську відкладім печаль. Щоб і Царя всіх ми прийняли, що Його в славі невидимо супроводять Ангельські Чини. Алилуя, алилуя, алилуя. Тричі.
Боже милостивий, будь мені грішному.
Піднесіть руки ваші до святині і благословіть Господа.

Священик робить великий вхід з дарами, які були приготовані під час Проскомидії, для освячення, кажучи:

Святішого вселенського Архієрея нашого (ім‘я) Папу Римського, блаженішого, верховного Архієпископа нашого Кир (ім‘я), преосвященішого Митрополита нашого Кир (ім‘я), боголюбивого Єпископа нашого Кир (ім‘я),  (в монастирі: всечеснішого отця нашого (титул та ім‘я) і весь священичий, дияконський і монарший чин, Богом бережений народ наш, правління і все військо, благородних і повсякчас згадуваних фундаторів і доброчинців святого храму цього (обителі цієї) і всіх вас, християн, нехай пом‘яне Господь Бог у царстві Своїм завжди, нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь. Щоб і Царя всіх ми прийняли, що Його в славі невидимо супроводять Ангельські чини. Алилуя, алилуя, алилуя.

Священик тихо молиться: Благообразний Йосиф знявши з хреста пречисте тіло Твоє, плащаницею чистою обвив і, пахощами покривши, у гріб новий положив. Ущаслив, Господи, благоволінням Своїм Сіон і нехай відбудуються стіни Єрусалимські. Тоді уподобаєш Собі жертву правди, приношення і всеспалення, тоді покладуть на вівтар Твій тельців. Ми Херувимів тайно являючи і животворній Тройці трисвяту пісню співаючи, всяку нині житейську відкладім печаль.

Свящ.: Сповнімо молитву нашу Господеві.
Хор: Господи помилуй. (Після кожного прохання).
За принесені, чесні дари Господеві помолімся.
За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю і страхом Божим входять до нього Господеві помолімся.
Щоб визволитися нам від усякої скорботи, гніву і нужди Господеві помолімся.

Молитва: Господи, Боже, Вседержителю, єдиний Святий, Ти приймаєш жертву хваління від тих, хто призиває Тебе всім серцем, прийми моління і нас, грішних, і принеси до святого Свого жертовника, і вчини нас здатними приносити Тобі дари і жертви духовні за наші гріхи і людські невідання, і сподоби нас знайти благодать перед Тобою, щоб була Тобі приємна жертва наша та, щоб вселився Дух благодаті Твоєї, Благий, у нас і на цих дарах, що перед нами, і на всіх людях Твоїх.

Виголошення: Щедротами єдинородного Сина Твого, що з Ним благословенний єси, з Пресвятим, благим і животворним Твоїм Духом нині, повсякчас і на віки вічні.
Хор: Амінь.
Свящ.: Мир всім.
Хор: І духові Твоєму.
Свящ.: Возлюбім один одного, щоб однодумно визнавати.
Хор: Отця і Сина, і Святого Духа, Трійцю єдиносущну і нероздільну.
Священик роблячи три поклони тихо молиться: Возлюблю Тебе, Господи, кріпосте моя; Господь твердиня моя і захист мій.
Виголос: Двері, двері. В премудрості будьмо уважні!

Хор: Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі і всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа нашого, Ісуса Христа, Сина Божого. Єдинородного. Від Отця родженого перед усіма віками. Світло від Світла. Бога істинного від Бога істинного. Родженого не сотвореного. Єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він задля нас, людей, і нашого ради спасіння зійшов із небес і воплотився  від Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком. І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата. І страждав, і був похований. І воскрес у третій день згідно з писанням. І вознісся на небо і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зі славою судити живих і мертвих. А Його царству не буде кінця. І в Духа Святого, Господа животворного, що від Отця і Сина посходить, що з Отцем і Сином рівнопокланяємий і рівнославимий, що говорив через пророків. В єдину Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Сповідую одне хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресіння мертвих і життя майбутнього віку. Амінь.

Свящ.: Станьмо гідно, станьмо зі страхом, будьмо уважні, щоб святе приношення в мирі приносити.
Хор: Милість миру, жертву хваління.
Священик благословля
Категорія: Служба Божа у Джублику | Додав: sanator (26.08.2007) | Автор: о.Атанасій Чийпеш, ігумен монастиря
Переглядів: 5811 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
3   [Матеріал]
Слава Ісусу Христу!
Напишіть будь-ласка, в якій годині завтра Велика святкова Служба Божа.

2   [Матеріал]
автор Іван Золотоустий

1   [Матеріал]
Слава Ісусу Христу!!!Служба божа за здоров'я хворого Ігора під час операції.Дуже вам дякую з Богом

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]