1) Один чоловік виліз на мур, щоби із чужого саду нарвати плодів. Поки залізав, оглядався на всі сторони. Якийсь хлопець, що сидів на ближньому дереві, крикнув до нього: «Ти розглядаєшся на всі сторони, але глянь також угору – на небо». Злодій зрозумів, що хлопець звернув його увагу на присутність Божу і відійшов. Всюди за нами спостерігає всевидяче Боже око. А святий Павло зауважує, що неподалік від нас завжди перебуває Бог. «У ньому бо живемо, рухаємося і існуємо»(Ді.17-28) так промовляє Давид: «Куди піду від лиця Твого, Господи?» Про цю присутність цілої Пресвятої Тройці запам'ятала безнастанна Діва Марія, тому то і Господь нагородив Її такою високою гідністю більше від всіх сотворінь. Святий Кирило Олександрійський на Соборі в Ефесі називає Марію заповненням Тройці Пресвятої не тому, що це не вистачало для повноти Божого Єства, але тому, що зачаттям Марії збільшилася слава Тройці. Справедливо, отже, величала Господа Марія в домі Захарії: «Велике бо вчинив мені Всемогутній»(Лк. 1, 49). Величаймо, отже, Господа, бо Небо і земля сповнені Його славою. « Слава Отцю, що нас сотворив, слава Синові, що нас визволив від смерті, слава Духові Святому, що вчинив наші душі оселею Своєї святості».
2) З ким ви тепер? З Богом. А як прогулюєтеся, вчитеся, спите, говорите, їсте, з ким тоді перебуваєте? І тоді ви з Богом. А коли грішите, з ким ви? Навіть тоді ви з Богом. Він перед вашими очима, навколо вас, усередині вас, у кожній вашій частині. Він бачить кожне ваше діло, чує кожне ваше слово, слідкує за кожною вашою думкою, сприйняттям. Дивиться на вас удень, стоїть біля вас уночі, коли ви самі і коли ви в товаристві, в дома та на кожному місці. Ніколи, отже, не говоріть: «Можу грішити без сорому, ніхто мене не бачить». Ах! Ніхто не бачить вас? Ні, бачить вас Бог!
3) Яка зневага, яка зарозумілість грішити в присутності самого Бога! Перед Обличчям Бога такого святого, такого могутнього! Грішити перед очима Спасителя, Отця, Судді! Соромитися одного гріха перед лицем людини, а не соромитися грішити в присутності Бога.
4) Коли явитеся на суд і станете перед Його Божим престолом, то не потрібно буде ні обвинувачів, свідків, щоб вас переконати. «Я, - скаже Бог, - є Суддею і свідком». Який сором буде для вас глянути в Його строгі очі, повні гніву, а відтак згадати, що вони бачили всі ці діла, такі нечесні, такі безсоромні! Як засліплений християнин, котрий грішить, бо диявол лише продумує, як звинуватити його, щоб він не мав сказати у своє оправдання в присутності Бога, Який буде судити його!
Приклад: На святого Мартина туринського напали одного разу розбишаки. Його звільнили з їхніх рук саме тоді, коли злочинець підніс сокиру, щоби розбити голову Святого. Питалися його опісля, що відчував він у цю страшну хвилину. Відповів, що ніколи ще не був такий спокійний, як тоді, бо поклав усе своє довір'я на Бога і знав, що всі уповаючи на нього, не повинні нічого лякатися.
На згадку: Як прокинетеся, негайно вставайте з ліжка, щоби не починати день з лінивства.
Жертва: Перед тим, як візьметеся за якесь діло, а ще більше у спокусах, повторюйте про себе короткі слова: «Бог бачить мене».
Поклін: О, Маріє, свої милосердні очі до нас зверни.
Молитва: Так, так, Преблагословенна Діво Маріє, Ти сповнена любов'ю, а ми, бідні грішники так часто опускаємо Тебе, уповаючи на Твою доброту і безмежне милосердя Боже. Як опісля буде нас знову спокушати диявол до гріха, Ти нам пригадай, що Бог бачить все. О, подай світло нашим очам! Своєю невидимою присутністю вилікуй душевні хвороби, і знищ тілесні пристрасті, щоб ми цією короткою дорогою нашого життя змогла перейти туди, де Ти, благословенна, перебувала із Своїм Сином, а Богом нашим. Амінь.
Богородице Діво…
|